JAFFA Наполитанка чоко портокал 160gr

JAFFA Наполитанка чоко портокал 160gr

JAFFA Наполитанка чоко портокал 160gr

JAFFA Наполитанка чоко портокал 160gr

54 ден

Има

54 ден

JAFFA Наполитанка чоко портокал 160gr

Достапност: Има SKU: 053124

Опис

JAFFA Наполитанка чоко портокал 160gr

Шеќер, билна маст (палмина), пченично брашно, делумно хидрогенизирана растителна маст, какао прав со редуцирана масленост 8%, декстроза, млеко во прав, малтодекстрин, овошен сок од портокал, пченкарен скроб, бојa: E150d,емулгаторим, арома.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 160gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: