ИЗЕДИ ЈА ЖАБАТА

ИЗЕДИ ЈА ЖАБАТА

ИЗЕДИ ЈА ЖАБАТА

399 ден

Има

399 ден

Достапност: Има SKU: 90000009

Опис

Автор: Брајан Трејси
Издавач: Икона
Димензии: 152стр. 128х195 cm
Тежина: 200 гр.

Едноставно, не постои доволно време за сè од нашиот список наречен „да направам“ – и никогаш нема да постои. Успешните луѓе никогаш не се обидуваат да направат сè. Тие учат да се фокусираат на најважните задачи и се грижат тие да бидат завршени.

Постои една стара изрека: ако првата работа што ја правите секое утро е да изедете жива жаба, ќе бидете задоволни од сознанието дека тоа веројатно е најлошата работа која ќе морате да ја направите во текот на целиот ден.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: