ISOMAR Spray Allergy алое вера, бел слез и бета глукан 30ml

ISOMAR Spray Allergy алое вера, бел слез и бета глукан 30ml

ISOMAR spray alergija 30 ml aloe vera ,bel slez ,beta glukan

ISOMAR Spray Allergy алое вера, бел слез и бета глукан 30ml

298 ден

Има

298 ден

Достапност: Има SKU: 150074

Опис

ISOMAR Spray Allergy алое вера, бел слез и бета глукан 30ml

 

ISOMAR NOSE ALLERGY SPRAY е докажано и проверено решение во справувањето со респираторните алергии кај деца и возрасни.

Благодарение на богатиот природен состав спрејот ја смирува и навлажнува иритираната носна слузокожа, што помага во ублажувањето и отстранувањето на симптомите на алергиски ринитис.

Притоа делотворноста на ISOMAR спрејот за алергии е резултат на внимателно избраната комбинација на:

Прочистена изотонична морска вода (0,9% натриум хлорид) којашто помага во чистењето на носната празнина;

Бета-глукани, природни квасни супстанци со имуностимулативни својства, кои ги спречуваат сушењето и појавата на црвенило на носната слузокожа;

Алое вера и бел слез задолженви за создавање на тенок заштитен слој, којшто го оневозможува контактот на алергените со надворешната средина;

Етерично масло од евкалиптус кое делува антисептично и противвоспалително, давајќи чувство на свежина во горните дишни патишта.

 

Состав: Вода, натриум карбоксиметил бета глукани, воден раствор на црн слез, алое вера гел,етерично масло од еукалиптус,глицерин,ксантин гума, натриум бензоат,калиум сорбат, феноксиетанол, изотоничен раствор на морска вода.

 

Нето: 30ml

 

Начин на чување: Да се чува на собна температура, подалеку од сончева светлина и извори на топлина. Да се чува надвор од дофат на деца. Да не се дава на деца под две години

 

Земја на потекло: Италија

 

Баркод: 8017045009174

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: