ISOMAR Decong.Spray Со хијалурон за нос 360 100ml

ISOMAR Decong.Spray Со хијалурон за нос 360 100ml

Isomar decong sprej so hijaluron za nos 100ml

ISOMAR Decong.Spray Со хијалурон за нос 360 100ml

398 ден

Има

398 ден

Достапност: Има SKU: 150076

Опис

ISOMAR Decong.Spray Со хијалурон за нос 360 100ml

 

 

ISOMAR деконгестивниот спреј со хијалуронска киселина претставува нов, иновативен и делотворен производ од докажаната хипертонична линија на ISOMAR производи.

ISOMAR DECONGESTANT SPRAY WITH HYALURONIC ACID комбинирајќи ги благопријатните својства на хипертоничната морска вода и хијалуронската киселина помага за брзо и ефикасно ослободување на респираторните патишта при назална конгестија (затнат нос) предизвикана од настинки, бронхитис, синуситис, респораторни алергии сл. Деконгестивниот спреј овозможува темелно чистење на секретот од носните празнини, притоа навлажнувајќи ја носната слузокожа и намалувајќи го ризикот од нејзино сушење.

Модерниот и приспособлив дизајн на амбалажата, заедно со иновативната 360° ротирачка технологија на протек го прават ISOMAR деконгестивниот спреј со хијалуронска киселина едноставен за употреба при различни положби на телото:

* Вертикална положба овозможува подобра продорност на спрејот во носните празнини, а со тоа полесно, побрзо и комплетно чистење на носот;

* Хоризонтална положба се препорачува за чистење на носните празнини во лежечка положба особено кај мали и активни деца.

ISOMAR DECONGESTANT SPRAY WITH HYALURONIC ACID е наменет за возрасни и деца над 1 година.

 

 

 

Состав: Хипертонична морска вода ( природна концентрација на солите на морската вода изнесува околу 3%) натриум хијалуронат, инертен гас-азот. Не соржи конзерванси, ниту бои. Шишенцео е под притисок : може да пукне доколку се прегрее.

 

Да се чува подалеку од извори на топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други запалливи извори.

Да не се пробушува нити пали дури и по целосно искористување.Да не се изложува на температура над 50°C.

Да се чува надвор од дофат на деца. Да се чува на температура од 5°C – 25°C.

 

Нето: 100ml

 

 

Земја на потекло: Италија

 

 

Баркод: 8017045011498

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: