ISOMAR Baby Spray Isotonic no gas 30ml

ISOMAR Baby Spray Isotonic no gas 30ml

ISOMAR baby spray isotonic 30 ml no gas

ISOMAR Baby Spray Isotonic no gas 30ml

225 ден

Има

225 ден

Достапност: Има SKU: 150078

Опис

ISOMAR Baby Spray Isotonic no gas 30ml

 

Дневното чистење на носот е многу важно и за деца и за возрасни за да помогне во спречување на настинка и респираторни алергии и да се одржи респираторниот тракт здрав.

Изотоничен и физиолошки раствор на морска вода наменет за секојдневна хигиена на носот кај деца ( од 6 месеци) и возрасни.

Спрејот  е дизајниран исто така за секојдневно чистење на носот кај деца за да се намали сувоста на мукозната мембрана.

 

Се користи при настинки, бронхитис, кашлица , астма, синузити, респираторни алергии, и кај лица кои работат во затворени простории, особено во присуство на прашина и токсични агенси. Неопходен е кај лица кои  биле подложени на назални операции и кај лица кои имаат проблем со рчење( хронична или акутна ронхопатија).

Isomar  Spary Baby ја зголемува влажноста на мукозната мембрана. Кај деца кои не можат да го издуваат носот сами Isomar  Spary Baby им помага ноздрите да им останат чисти.Кај возрасни ја помага дренажата на мукозната мембрана.

 

 

Состав: Изотонична морска вода.

 

 

Употреба:  едно/ две вшпиицувања во секоја ноздра,дневно.

 

Да се чува на собна температрура, далеку од дофат на деца.

 

 

Нето: 30ml

 

 

Земја на потекло: Италија

 

 

Баркод: 8017045002502

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: