ISOMAR Аспиратор за нос (1сет+3филтри)

ISOMAR Аспиратор за нос (1сет+3филтри)

ISOMAR aspirator za nos (1set+3 filtri)

ISOMAR Аспиратор за нос (1сет+3филтри)

298 ден

Има

298 ден

Достапност: Има SKU: 150073

Опис

ISOMAR Аспиратор за нос (1сет+3филтри)

 

ISOMAR NASAL ASPIRATOR е практичен производ создаден за дренажа на слузокожните секрети, коишто го опструираат бебешкиот нос, со што се попречува правилното дишење.

ISOMAR аспираторот за нос безбедно и лесно ги отвора носните празнини, овозможувајќи поголема ефикасност на терапијата со аеросоли.

Пакувањето се состои од 4 антибактериски филтри, коишто поставени на крајот на цевчето за аспирација, ја намалуваат потребата од менување на истото после секоја употреба.

 

 

Состав: Транспарентен полипропилен- туба за вшмукување ,дел за во уста, транспарентен силикон – флексибилна туба mm 350.

 

 

Да се чува надвор од дофат на деца. Содржи мали делови кои може да бидат проголтани. Да се чува на собна температура. Да не се употребува во случај на оштетување на некој од деловите. Да не се стерилизира на висока температура.

 

 

Земја на потекло: Италија

 

 

Баркод: 8017045001505

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: