ISKRA Мотокултиватор HG60T

ISKRA Мотокултиватор HG60T

МОТОКУЛТИВАТОР HG60T

ISKRA Мотокултиватор HG60T

19,999 ден

Има

19,999 ден

Достапност: Има SKU: 180245

Опис

ISKRA Мотокултиватор HG60T

Опис:
“• Волумен на моторот: 139 cm3
• моќност: 2,5 kW
• Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута
• Тип на моторот: ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор
• Воздушно ладење на моторот
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л
• Ширина на работа за мелење: 600 mm (23,6 “”)
• Работна длабочина на мелење: 260 mm (10 “”)
• Дијаметар на тркалото: 127 mm (5 “”)
• Ширина на тркалото: 42 mm (1,65 “”)
• Дозволен максималeн наклон: 20 °
• Димензии на пакувањето (во мм): 690 (L) x 380 (W) x 660 (H)
• Нето тежина: 35,6 кг
• Бруто тежина: 38 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: