ISKRA Мотокултиватор GR-8007A-L212

ISKRA Мотокултиватор GR-8007A-L212

МОТОКУЛТИВАТОР GR-8007A-L212

ISKRA Мотокултиватор GR-8007A-L212

34,999 ден

Има

34,999 ден

Достапност: Има SKU: 180244

Опис

ISKRA Мотокултиватор GR-8007A-L212

Опис:
“• Обем на моторот: 212 кубика
• моќност: 4,2 kW / 3600 вртежи во минута
• Револуции на ножеви: 143 мин-1
• Тип на моторот: ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор
• Воздушно ладење на моторот
• Менувач: -1 / 0/1
• Капацитет на резервоарот за гориво: 3,6 L
• Капацитет на резервоарот за нафта: 0,6 L
• Ширина на работно мелење: 850 mm
• Длабочина на работа на мелење: 175-350 мм
• Дијаметар на тркалото: 177,8 mm
• Ширина на тркалото: 38,1 мм
• Дозволена максимална наклон: 20 °
• Димензии на пакувањето (во мм): 720 (L) x 470 (W) x 750 (H)
• Нето тежина: 60 кг
• Бруто тежина: 67 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: