ISKRA Електрична машина за цепење дрва LS8000B

ISKRA Електрична машина за цепење дрва LS8000B

МАШИНА ЗА ЦЕПЕЊЕ ДРВА LS8000B (ЕЛЕКТРИЧНА)

ISKRA Електрична машина за цепење дрва LS8000B

59,900 ден

Има

59,900 ден

Достапност: Има SKU: 180265

Опис

ISKRA Електрична машина за цепење дрва LS8000B

Опис:

“• Сила: 80 kN (8T)
• Должина на дрво: макс. 500 мм
• Дијаметар на дрво: мин. 80 мм – максимум. 350 мм
• Цепење:470 мм
• Брзина на дополнување: приближно. 0,038 м / сек
• Брзина на враќање: приближно. 0,163 м / сек
• Хидраулично масло: 2.5L
• Хидрауличен притисок: 30 MPa (300 bar)
• моќност на моторот: 3,0 kW S6 40%
• Напојување: 400V AC / 3N + PE / 50 Hz 5.2A
• Димензии на кутијата (во мм): 570 (d) x 440 (w) x 1080 (ч) мм
• Нето тежина: 113 кг
• Бруто тежина: 122 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: