ISKRA Бензинска косилка LM51M

ISKRA Бензинска косилка LM51M

БЕНЗИСНКА КОСИЛКА LM51M

ISKRA Бензинска косилка LM51M

15,500 ден

Има

15,500 ден

Достапност: Има SKU: 180238

Опис

ISKRA Бензинска косилка LM51M

Опис: “• Волумен на моторот: 139 cm3
• моќност: 2,6 kW
• Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута
• Тип на моторот: OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН
• Воздушно ладење на моторот
• Режим на возење: на притискање
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 3 позиции за прилагодување на висината
• Максимална ширина на сечењето: 510 mm (20 “”)
• тркала на лежиште:
• Преден 178 мм (7 “”)
• Задна 178 мм (7 “”)
• За тревници до: 1600 м²
• Димензии на пакувањето (во мм): 745 (L) x 535 (W) x 380 (H)
• Нето тежина: 24 кг
• Бруто тежина: 26 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: