ISKRA Бензинска косилка HG56SMH-B

ISKRA Бензинска косилка HG56SMH-B

БЕНЗИНСКА КОСИЛКА HG56SMH-B

ISKRA Бензинска косилка HG56SMH-B

25,500 ден

Има

25,500 ден

Достапност: Има SKU: 180241

Опис

ISKRA Бензинска косилка HG56SMH-B

Опис:
“• Волумен на моторот: 173 cm3
• моќност: 3,2 kW
• Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута
• Тип на моторот: OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор
• Воздушно ладење на моторот
• режим на возење: самоодна
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 560 mm (22 “”)
• тркала на лежиште:
• Преден 178 мм (7 “”)
• Заден 254 mm (10 “”)
• Обем на корпа за трева: 62L
• За тревници до: 1800 м²
• Димензии на пакетот (во мм): 955 (L) x 600 (W) x 490 (H)
• Нето тежина: 39,2 кг
• Бруто тежина: 42 кг

• 24 месеци гаранција”

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: