ISKRA Бензинска косилка HG53SMH-MA190

ISKRA Бензинска косилка HG53SMH-MA190

БЕНЗИНСКА КОСИЛКА HG53SMH-MA190

ISKRA Бензинска косилка HG53SMH-MA190

31,599 ден

Има

31,599 ден

Достапност: Има SKU: 180240

Опис

ISKRA Бензинска косилка HG53SMH-MA190

Опис: “• Волумен на моторот: 189 см3
• моќност: 3,5 kW
• Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута
• Тип на моторот: ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор (Јамаха)
• Воздушно ладење на моторот
• режим на возење: самоодна
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,0 L
• Капацитет на резервоарот за нафта: 0,6 L
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 530 mm (21 “”)
• тркала на лежиште:
• Преден 178 мм (7 “”)
• Заден 254 mm (10 “”)
• Обем на корпа за трева: 62L
• За тревници до: 1800 м²
• Димензии на пакувањето (во мм): 840 (L) x 580 (W) x 500 (H)
• Нето тежина: 37,2 кг
• Бруто тежина: 40 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: