ISKRA Бензинска косилка HG51SMH-B

ISKRA Бензинска косилка HG51SMH-B

БЕНЗИНСКА КОСИЛКА HG51SMH-B

ISKRA Бензинска косилка HG51SMH-B

24,999 ден

Има

24,999 ден

Достапност: Има SKU: 180237

Опис

ISKRA Бензинска косилка HG51SMH-B

Опис: “• Волумен на моторот: 173 cm3
• моќност: 3,2 kW
• Брзина во мирување: 2800 вртежи во минута
• Тип на моторот: OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН
• Воздушно ладење на моторот
• режим на возење: самоодна
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,2 L
• Капацитет на резервоарот за нафта: 0,6 L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-80 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 510 mm
• тркала на лежиште:
• Преден 178 мм (7 “”)
• Заден 254 mm (10 “”)
• Обем на корпа за трева: 62L
• За тревници до: 1600 м²
• Димензии на пакетот (во мм): 835 (L) x 570 (W) x 500 (H)
• Нето тежина: 36,5 кг
• Бруто тежина: 38,5 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: