ISKRA Бензинска косилка HG48SMH-S

ISKRA Бензинска косилка HG48SMH-S

BENZINSKA KOSILICA HG48SMH-S

ISKRA Бензинска косилка HG48SMH-S

23,999 ден

Има

23,999 ден

Достапност: Има SKU: 180236

Опис

ISKRA Бензинска косилка HG48SMH-S

Опис: “• Волумен на моторот: 139 cm3
• моќност: 2,5 kW (3.4 КС)
• Брзина во празно: 3000 вртежи во минута
• Тип на моторот: OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН
• Воздушно ладење на моторот
• режим на возење: самоодна
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 480 mm (19 “”)
• тркала на лежиште:
• Преден 178 мм (7 “”)
• Заден 254 mm (10 “”)
• Волумен на корпа за трева: 60L
• За тревници до: 1600 м²
• Димензии на пакетот (во мм): 800 (L) x 550 (W) x 500 (H)
• Нето тежина: 35,7 кг
• Бруто тежина: 38,7 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: