ISKRA Бензинска косилка HG41PL-RV125

ISKRA Бензинска косилка HG41PL-RV125

БЕНЗИНСКА КОСИЛКА HG41PL-RV125

ISKRA Бензинска косилка HG41PL-RV125

14,999 ден

Има

14,999 ден

Достапност: Има SKU: 180242

Опис

ISKRA Бензинска косилка HG41PL-RV125

Опис:
“• Волумен на моторот: 127,1 cm3
• Тип на моторот: ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор
• Воздушно ладење на моторот
• Режим на возење: на притискање
• моќност: 2,0 kW
• Брзина во мирување: 2800 вртежи во минута
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1.0L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-70 mm
• 7 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 10 410 mm (16 ”)
• Тркала за лежишта: предни Ø 152 mm (6 ”)
заден Ø 152 mm (6 ”)
• Обем на корпа за трева: 40L
• Димензии на пакувањето (во мм): 670 (L) x 505 (W) x 420 (H)
• Нето тежина: 21 кг
• Бруто тежина 23 кг

• 24 месеци гаранција

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: