ISKRA Бензинска косилка BN46PL-RV145

ISKRA Бензинска косилка BN46PL-RV145

БЕНЗИНСКА КОСИЛКА BN46PL-RV145

ISKRA Бензинска косилка BN46PL-RV145

16,999 ден

Има

16,999 ден

Достапност: Има SKU: 180243

Опис

ISKRA Бензинска косилка BN46PL-RV145

Опис:
“• Волумен на моторот: 144,3 cm3
• Тип на моторот: ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор
• Воздушно ладење на моторот
• Режим на возење: на притискање
• моќност: 2,5 kW
• Брзина во мирување: 2800 вртежи во минута
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1.0L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: Ø 460 mm (18 ”)
• Тркала за лежишта: предни Ø 178 mm (7 ”)
заден Ø 203 mm (8 ”)
• Обем на корпа за трева: 62L
• Димензии на пакувањето (во мм): 770 (L) x 565 (W) x 500 (H)
• Нето тежина: 27 кг
• Бруто тежина 29 кг

• 24 месеци гаранција

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: