ICE POWER COLD Спреј 200ml

ICE POWER COLD Спреј 200ml

ICE POWER COLD Спреј 200ml

ICE POWER COLD Спреј 200ml

452 ден

Има

452 ден

Достапност: Има SKU: 150114

Опис

ICE POWER COLD Спреј 200ml

 

 

 

Ice Power Ладниот Спреј (Ice Power Cold Spray) обезбедува брзо и ефикасно ладење, како прва помош при повреди на меките ткива, како што се истегнувања и руптури. Ефектот на ладење, започнува моментално после апликацијата на Спрејот, и трае 15 минути. Продолжете ја ладната терапијата со Ice Power Ладното Пакување или Ладниот Гел (Ice Power Cold Pack/ Cold Gel).

Ice Power Ладниот Спреј (Ice Power Cold Spray) може да се употребува и за помали изгореници.

 

 

Состав: пропан/бутан, етанол, ментол.

Како се употребува Ice Power Ладниот Спреј (Ice Power Cold Spray):Прснете со спрејот од далечина од 15 cm (за да се избегнат смрзнатини), со ротирачки, кружни движења, одоколу 5 секунди. Повторете ја постапката, доколку е потребно.  Боцата е под притисок.Само за надворешна употреба.

 

Да се чува на собна температура, далеку од дофат на деца.

 

 

Нето: 200ml

 

 

Земја на потекло: Финска

 

 

Баркод: 6419854101360

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: