ICE POWER COLD PLUS MSM Гел 200ml

ICE POWER COLD PLUS MSM Гел 200ml

ICE POWER COLD PLUS MSM Гел 200ml

ICE POWER COLD PLUS MSM Гел 200ml

760 ден

Има

760 ден

Достапност: Има SKU: 150112

Опис

ICE POWER COLD PLUS MSM Гел 200ml

 

Ice Power Плус Ладен Гел (Ice Power Plus Cold Gel) брзо и ефикасно ги отстранува болката, воспалението и отокот, како и ослободување на прекумерниот притисок (тензија) во мускулите, поврзани со долготрајната, хронична болка. МСМ компонентата во Ice Power Плус Ладниот Гел (Ice Power Plus Cold Gel), го зајакнува и потенцира ефектот на овој ладен гел.

 

Употреба на Ice Power Плус Ладен Гел (Ice Power Plus Cold Gel)
-Mускулни тензии;
-Олеснување на закрепнувањето на мускулите после физички напор;
-Болки во грбот, поврзани со мускулите;
-Намалување на отокот, после повреди;
-Терапија на теносиновитис;
– Се препорачува особено кај долготрајни болки;

 

 

Состав: вода, ментол, MCM( methyl,sulphonyl,metane), еукалиптус, масло, етанол, carbomer, crosspolymer,triethanolamine,food blue 5.

 

 

Нанесете доволна количина од Ice Power Плус Ладен Гел (Ice Power Plus Cold Gel) 3-4 пати дневно, на афектираното место, се додека болката и отокот не се ублажени. Оставете го гелот да се абсорбира, не го масирајте! Се препорачува за употреба и кај деца над 6 годишна возраст.

Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи, мукозни мембрани или отворени мембрани.

 

Да се чува на собна температура, далеку од дофат на деца.

 

 

Нето: 200ml

 

 

Земја на потекло: Финска

 

 

Баркод: 6418029150202

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: