ICE POWER COLD creme 60gr

ICE POWER COLD creme 60gr

Ice Power creme

ICE POWER COLD creme 60gr

295 ден

Има

295 ден

Достапност: Има SKU: 150109

Опис

ICE POWER COLD creme 60gr

 

 

 

Ice Power Cold Creme е уникатно средство за ублажување на болката во форма на крем кој многу ефикасно ја ублажува болката и мускулната болка. Поради крем форма Ice Cold Creme е лесен за кожата, но во исто време и многу ефикасен.

Безбедно е да се користи Ice Power Cold Creme дури и за подолг временски период и затоа е одлично средство за ослободување на болка, на пр. за мускулни болки во вратот, рамото и грбот и да се забрза закрепнувањето на мускулниот напор. Погоден е и за детски удари и растечки болки. Кремот лесно се шири и не обојува. Ice Power Cold Creme не вклучува никакви бои.

 

 

Состав: вода, ментол, , еукалиптус масло, глицерин, етанол, carbomer, crosspolymer,triehanolamine,food blue 5.

 

Се употребува при – истегнување, изместување, спортски повреди,подливи и модрици, болки на грбот што се јавуваат кај децата предизвикани од растње, полесни изгореници предизвикани од сонце, болки предизвикани од стрес или мускулна тензија.

 

Се нанесува на кожата од 3 до 6 часа дневно или коллку што е потребно.

Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи, мукозни мембрани или отворени мембрани.

Да се чува на собна темпеатура, далеку од дофат на деца.

 

 

Нето: 60gr

 

 

 

Земја на потекло: Финска

 

 

Баркод: 6418029903679

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: