ICE POWER ARTHRO creme 60g

ICE POWER ARTHRO creme 60g

IP arhtro creme for joints

ICE POWER ARTHRO creme 60g

549 ден

Има

549 ден

Достапност: Има SKU: 150108

Опис

ICE POWER ARTHRO creme 60g

 

 

 

Ice Power Arthro Creme е уникатен ладен крем за лекување на разни проблеми со зглобовите (на пример, болки во зглобовите и отечени зглобови). Тој е дизајниран за ублажување на болката и отокот, особено во малите зглобови, на пр. прсти, но може да се користи на сите зглобови. Ефектот на ладење се базира на масло од ментол и еукалиптус. Исто така, содржи глукозамин, хондроитин и МСМ кои се неопходни за благосостојба на зглобовите.

Ice Power Arthro Creme е докажано многу ефикасен крем за зглобови бидејќи брзо ја ублажува болката и отокот во зглобовите. Според студиите Ice Power Arthro Creme значително ја ублажува лесната и умерена болка во зглобовите и ја зголемува подвижноста на зглобовите.

 

 

Состав: Глукозаминсулфат, натриум хонроитин сулфат, диметил сулфон, вода, глицерин стеарат, цетил алкохол, ментол ПЕГ -100 стеарат , пропиленгликол, еукалиптус масло, феноксиетанол, метилпарабен, етилпарабен, пропилпарабен.

 

 

Начин на употреба:  Кремата се трие брз и околу заболените зглобови 2 до 3 пати дневно. За најдобри резултати се препорачува континуирана употреба најмалку 1 месец.

Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи, мукозни мембрани или отворени рани.

Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки.

 

Да се чува на собна температура, далеку од дофат на деца.

 

 

Нето: 60g

 

 

Земја на потекло: Финска

 

 

Баркод: 6418029135063

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: