INDOMIE Нудли зеленчук 75gr

INDOMIE Нудли зеленчук 75gr

INDOMIE Nudli zelencuk 75gr

INDOMIE Нудли зеленчук 75gr

15 ден

Има

15 ден

INDOMIE Нудли зеленчук 75gr

Достапност: Има SKU: 042317

Опис

INDOMIE Нудли зеленчук 75gr

Опис: INDOMIE Нудли зеленчук.
Инстант тестенини со вкус на зеленчук.
Состав: Нудли(тестенини), рафинирано палмино масло, сол, регулатори на киселост(калиум карбонат, натриум карбонат), згуснувач, витамин Б2 (рибофлавин). Мешавина од зачини:шеќер, сол, екстракт од квасец, лук во прав, ѓумбир во прав, бибер во прав, чили во прав.
Нето: 75gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Индонезија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: