INDOMIE Нудли пилешко 5х70gr

INDOMIE Нудли пилешко 5х70gr

INDOMIE Nudli pilesko 5х70gr

INDOMIE Нудли пилешко 5х70gr

57 ден

Има

57 ден

INDOMIE Нудли пилешко 5х70gr

Достапност: Има SKU: 042964

Опис

INDOMIE Нудли пилешко 5х70gr

Опис: INDOMIE Нудли пилешко (5х70gr).
Инстант тестенини со вкус на пилешко.
Состав: Нудли(тестенини) 66.0g,рафинирано палмино масло, сол, регулатори на киселост (калиум карбонат, натриум карбонат), згуснувач, витамин Б2 (рибофлавин). Зачин во прав(3,7 g): сол, шеќер, арома на пилешко, екстракт од квасец, лук во прав, прав од ѓумбир, бибер. Чили во прав (0,3 g).
Нето: 5х70gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Индонезија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: