INDOMIE Нудли говедско 5х75gr

INDOMIE Нудли говедско 5х75gr

INDOMIE Нудли говедско 5х75gr

49 ден

Out of stock

49 ден

INDOMIE Нудли говедско 5х75gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 042962

Опис

INDOMIE Нудли говедско 5х75gr

Опис: INDOMIE Нудли говедско (5х75gr).
Инстант тестенини со вкус на говедско.
Состав: Нудли(тестенини)(64,3 g), растително масло,сол, регулатори на киселост(калиум карбонат, натриум карбонат), згуснувач, витамин Б2 (рибофлавин). Мешавина од зачини (5,4гр): сол, шеќер, засилувачи на вкус (мононатриум глумат), арома на говедско месо, екстракт од квасец, праз, бибер, целер во прав, лук во прав, карамел, црвен кромид во прав, чили во прав (0,3 g).
Нето:(5х75gr)
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Индонезија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: