HIPP ORGANIC Пченка 200gr

HIPP ORGANIC Пченка 200gr

HIPP ORGANIC Пченка 200gr

HIPP ORGANIC Пченка 200gr

129 ден

Има

129 ден

Хип Органик Pcenka 200gr

Достапност: Има SKU: 034928

Опис

HIPP ORGANIC Пченка 200gr

 

Органска житна каша за бебе. 100 % пченка, од органско производство, за бебиња од 4 месеци.

Преработена храна на житна основа,Едноставни жита кои се или треба да бидат растворени со млеко или друга соодветна хранлива течност. Без додаден шеќер.Без млеко. Без глутен.

Од самите почетоци фамилијарната компанија Хип ја направиидејата за живеење во хармонија соприродата. Дури во далечната 1950 год. , Хип започна да одгледува овошје и житарици во природна почва за да ги произведува Брикер муслите – од тогаш се почетоците на оргнското производство. Понатаму фамилијарната фирма беше пренаменета за органското производство и овој еколошки концепт напредување чекор по чекор. Калус Хип, кој отсекогаш бил цврсто убеден во органското производство , беше пионер во органското производство и благодарение на неговите напори и посветеност можеше да убеди се повеќе и повеќе фармери за неговата идеја. За сите нас , здрава и незагадена средина е богатство. Уште повеќе кога се нашите деца во прашање и нивното растење во здрва животна средина. Денес , Стефан Хип, син на Клаус е 4 та генерација споственици на компанијата, останаа доселдни на овие принципи и ќе продолжат со долгогодишната историја на органско прпизводство. Хип органскиот печат гарантира највисок квалитет и ги надминува очекувањата на ЕУ за органски квалитет.

 

Состав: 100 % пченкарно брашно, витамин Б1.

Не содржи: Додаден шеќер, ароми,конзерванси и бои.Шеќерот е природносодржан во состојките.

 

Различни начини на пиготвување на житни оброци.

Подготовка со млечна формула :  Ставете свежа вода за пиење за зоврие и оставете да олади до 50°C. Подгответе приближно 200 ml  од хип млечната формула што ја корисите моментално ( како кога би подготвувале шише). Ставете 3-4 супени лажици ( 22 gr ) од Хип органската каша од пченка во чинија. додадете ја  подготвената млечна формула и промешајте. Оставете да се натопи додека не ја постигне потребната густина. Проверете ја температурата.

 

Подготовка на овошна житна кажа без млеко: Ставете 100 ml вода да зоврие и оладете до 50°C. ставете приближно 2 супени лажици од хип органската каша од пченка во чинија и додајте ја водата. додатете 100 gr Хип овошје ( на пр. круша вилјамовка) и измешајте солажичка масло од репка. Проверете ја температурата.

 

Подотовка на полумлечна кашичка: Провријте 100 ml полномасно млеко + 100 ml вода . Оладете до 50 °C. Ставете 3-4 супени лажици ( 22 gr ) од Хип органската каша од пченка во чинија. Додадете ја  подготвената млечна формула и промешајте. Оставете да се натопи додека не ја постигне потребната густина. Проверете ја температурата.

За совршена растворливост , не користете премногу врела вода за подготовка на кашата. додатокот на вода е неопходен за да го намали количеството на протеини од кравјото млеко на ниво кое одговара за деца.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 1601 кЈ
  • Масти 1,4 gr ( заситени масни киселини 0,1 gr)
  • Јаглехидрати 81,8 gr ( од кои шеќери 1,6gr)
  • Диететски влакна 3,5gr
  • Протеини 7,7 gr
  • Сол  0,55  gr
  • Натриум 0,22 gr
  • Витамин Б1 1,2  mg

 

Важни информации:  За здравјето на Вашето дете , важно е да се придржувате до упатствата за подготвување. Секогаш хранете го со свежо подготвена каша .

Затворете ја отворената кесичка и чувајте на собна температура на суво и чисто место . Употребете ја содржината во период од 3-4 недели од отварањето.

Ве молиме не ја загревајте кашата во микробранова печка ( опасност од изгореници).

 

Нето: 200 gr

 

Земја на потекло: Германија

 

Баркод: 9062300139935

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: