HIPP Ноќна бебешка каша со житарки 190gr

HIPP Ноќна бебешка каша со житарки 190gr

HIPP Ноќна бебешка каша со житарки 190gr

HIPP Ноќна бебешка каша со житарки 190gr

89 ден

Out of stock

89 ден

HIPP Ноќна бебешка каша со житарки 190gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 034933

Опис

HIPP Ноќна бебешка каша со житарки 190gr

 

HIPP каша за добра ноќ со 7 житарки од органско производство. За бебиња со навршени 6 месеци. Без додаден шеќер. Преработена храна на житна основа. За добра заситеност, органска млечна каша со подготовка од млеко и полнозрнести житарки.

 

Состав: Подготовка на млеко ( млеко 40%, вода , обезмастено млеко 16%, масло од репка), мелени снегулки од полнозрнести житарки, пченично брашно, оризов скроб, , пченкарно брашно, овесно брашно, јачменово брашно, , оризово брашно, брашно од сплет, , ржано брашно, калциум карбонат,  витамин Б, витамин А, витамин Д. Содржи глутен.

 

Начин на употреба: Комплетен вечерен оброк. Загрејте ја отворената стакленка или потребната количина во сад со топла вода или во микробранова печка, мешајте со чиста лажица и проверете ја температурата. Затворете ја неискористената каша и чувајте ја во фрижидер до следниот ден. Ве молиме користете пластична лажица, за да се спречи кршење  на стакленката. За да се спречи расипување на забите на Вашето бебе , мијте ги после вечерата. Овој производ ги задоволува сите услови за квалитет.

Пред употреба задолжително проверете декастакленката не е оштетена.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 323/77кЈ
  • Масти 3,0 gr ( заситени масни киселини 1,1 gr)
  • Јаглехидрати 9,7 gr ( од кои шеќери 3,7 gr)
  • Протеини 2,5 gr
  • Сол 0,06 gr
  • Натриум  0,03 gr
  • Калциум 89 mg
  • Витамин А 65 µg
  • Витамин Д 1,1 µg
  • Витамин Б1 0,12 mg

 

Нето: 190 gr

 

Земја на потекло:  Германија

 

Баркод: 4062300265813

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: