HIPP Ноќна бебешка каша со гриз 190gr

HIPP Ноќна бебешка каша со гриз 190gr

HIPP Ноќна бебешка каша со гриз 190gr

HIPP Ноќна бебешка каша со гриз 190gr

89 ден

Out of stock

89 ден

HIPP Ноќна бебешка каша со гриз 190gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 014588

Опис

HIPP Ноќна бебешка каша со гриз 190gr

 

HIPP каша за добра ноќ , гриз, јаболко и праска од органско производство. За бебиња со навршени 4 месеци.

Без додаден шеќер.Преработена храна на житна основа.Органски гриз со млечна подготовка и овошје.

 

Состав: Млечна подготовка (млеко 40%, вода, пченкарно масло),јаболков сок со ниска киселост од концентрат од јаболков сок 19%, праски 12%, пченичен гриз 5%, јаболки 2%, скроб од ориз, интегрални житни снегулки 1%, (пченица, сплет, овес), калциум карбонат, витамин Б1, витамин А , витамин Д. Содржи глутен .

Хип органскиот печат гарантира највисок квалитет и ги надминува барањата на ЕУ за органски квалитет. Без додадени шеќери, шеќерите се природно содржани во состојките. Без додадени ароми , конзерванси, вештачки бои и згуснувачки агенси.

Ако се одвојува течност на површината, Ве молиме промешајте.

 

Начин на употреба: Комплетен вечерен оброк. Загрејте ја отворената стакленка или потребната количина во сад со топла вода или во микробранова печка, мешајте со чиста лажица и проверете ја температурата. Затворете ја неискористената каша и чувајте ја во фрижидер до следниот ден. Ве молиме користете пластична лажица. Пред употреба задолжително проверете декастакленката не е оштетена. Безбедно затворено под вакум, при првото отварање капачето кликнува.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 322/77кЈ
  • Масти 2,8 gr ( заситени масни киселини 1,1gr)
  • Јаглехидрати 10,5 gr ( од кои шеќери 5,0 gr)
  • Протеини 2,1 gr
  • Сол 0,05gr
  • Натриум  0,02gr
  • Калциум 63 mg
  • Витамин А 66 µg
  • Витамин Д 1,1 µg
  • Витамин Б1 0,12 mg

 

Нето: 190 gr

 

Земја на потекло:  Унгарија

 

Баркод: 9062300132950

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: