HIPP COMBIOTIC Храна 300gr

-13%

HIPP COMBIOTIC Храна 300gr

HIPP KOMBIOTIK Храна 300gr

HIPP COMBIOTIC Храна 300gr

445 ден 389 ден

Има

445 ден 389 ден

Понудата истекува за:
00Дена21Саати32Минути47Секунди
Достапност: Има SKU: 024958

Опис

HIPP COMBIOTIC Храна 300gr

 

HiPP 1 Комбиотик , почетна органска формула во прав. Почетна формула за доенчиња. Производот е соодветен за посебна нутритивна  употреба ос дтрана на доенчињата од денот на раѓање,доколку тие не се дојат. Хип млечните формули се создадени на таков начин на кој што Вашето бебе го добива токму она што му треба за здрав развој. И дополнително сето ова е произведено со Хип специјалниот органски квалитет.

Хип 1 Комбиотик е со уникатен состав . Пробиотик – природни млечно- кисели култури првично изолирани од мајчиното млеко. Пробиотик – важни диететски влакна (ГОС*) инспирирани од природата ( галакто -олигосахаиди , добиениод лактоза) ЛЦП: АРА и ДХА (омега 3 и омега 6 масни киселини) се особено важни за првите месеци од животот, бидејќи бебињата на оваа возраст не можат самостојно да произведат доволно ЛЦП. Содржи само лактоза: може да го храните Вашето бебе со Хип 1комбиотик колку често сака. Хип 1 Комбиотик е добро прилагоден на стомакот на Вашето бебе и неговите посебни нутитивни потреби.

 

Употреба: Од раѓање понатаму како ексклузивна исхрана или за надополнување на доењето, после доење или после било која друга млечна формула. Може да се дава по потреба, често и во количина која Вашето бебе сака да пие.

 

Подготовка: Ве молиме обтатете внимание на инструкциите при при подготовка на Хип ! Комбиотик. Неправилна подготовка или чување на веќе подготвен оброк на подолг временски период може да биде штетна по здравјето , на пр. растење на несакани бактерии. Поради ова секогаш подготвувајте го млекото непосредно пред секоја употреба.Не користете млеко кое е остаток од претходното хранење. Чистете го шишето,цуцлата и прстенот темелно. Затворете ја цврсто отворенета кесичка по секое користење, чувајте на суво место на собна температура и употребете до 3 недели по отварањето.  Не ја заревајте млечната формула во микробранова печка (опасност од изгореници).

  1. Провријте свежа вода за пиење и оладете ја на околку 40°C -50 °C.
  2. 2/3 од подготвената вода се истура во шишето .
  3. Наполнете ја мерната лажичка лабаво и израмнете. Ставете ја препорачаната количина на прав во шишето.
  4. Затворете го шишето и промешајте.
  5. Додадете го остатокот од водата и повторно промешајте неколку пати.
  6. Оладете до темература за пиење (37 °C). Проверете ја температурата, за да не се оштетат природните природните млечно кисели култури ( лактобацили). Ве молиме храната да не ја припремате со претопла вода.

 

Количина за пиење и дозирање: Количината на млекото по шише може да биде различна за секое бебе. Ве молиме да го употребувате само приложеното мерно лажиче. Доколку не е поинаку препорачаноод педијатар од 5ти месец понатаму може да започнете со додавање на кашички по консултација со вашиот педијатар. На бебињата им се потребни по околу 5 оброци на ден. Со секоја нова  воведена каќичка треба да отпадне по 1 млечен оброк.

 

Важни информации:  За исхраната на Вашето бебе : Мајчиноито млеко е најдобро за Вашето бебе. Ве молиме косултирате се со педијатар доколку сакате да користите млечна формула.

 

Состав: Обезмастено млеко, производ од сурутка (млеко), растителни масла ( палмини масло, масло од репка, сончогледово масло), Лактоза, галакто олигосахариди од лактоза, протеин од сурутка,калиум цитрат, калциум хлорид,ЛЦП мешавина од масла ( рибино масло, растиелно масло од Mortierella alpina), Л фенилалин, натриум цитрат, калциум карбонат, магнезиум сулфат, калиум ортофосфат, витамин ц, Л триптофан, железо сулфат, природно млчечно кисели култури, , цинк сулфат, стабилизатор млечна киселина, витамин А, инозитол, пантотеинска киселина, ниацин, бакар сулфат, витамин Б1, витамин Б6, калиум јодат, витамин Е, манган сулфат, фолна киселина, витамин К, натриум селенат,витамин Д, витамин Б2,биотин, витамин Б12.

 

Нето: 300 gr

 

Земја на потекло:  Германија

 

Баркод: 9062300129738

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: