HIPP Бебешка каша со ориз и брокула 125gr

HIPP Бебешка каша со ориз и брокула 125gr

HIPP Бебешка ориз и брокула 125gr

HIPP Бебешка каша со ориз и брокула 125gr

66 ден

Има

66 ден

HIPP Бебешка ориз и брокула 125gr

Достапност: Има SKU: 014578

Опис

HIPP Бебешка ориз и брокула 125gr

 

Хип беби  брокула од органско производство, за бебиња со навршени 4 месеци.

 

Состав: Вода, брокула 40%, пченкарно брашно, скроб од ориз. Без глутен, без додаена сол, содржи само природен натриум од состојките. Без додадени ароми, конзерванси и вештачки бои. Без додадени агенси за згуснување.

Ако се одвојува течност на површината , Ве молиме промешајте.

 

Налун на употреба:   Почнете со неколку лажички пред млекото, и полека зголемувајте ја количината. Загрејте ја отворената стакленка со определената количина за оброк во сад со вода или во микробранова печка. Остатокот од оброкот, кој што не е загреан , затворете го, чувајте го во фрижидер и искористете го следниот ден. Ве молиме користете пластична лажичка. Пред употреба задолжително проверете дека стакленката не е оштетена. Безбедно затворена под вакум, при првото отврарање капачето кликнува.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 149/35кЈ
  • Масти 0,1 gr ( заситени масни киселини 0,0gr)
  • Јаглехидрати 6,3 gr ( од кои шеќери 0.8 gr)
  • Протеини 1,6 gr
  • Сол ˂ 0,05gr
  • Натриум ˂ 0,02gr

 

Нето: 125gr

 

Земја на потекло:  Унгарија

 

Баркод: 9062300131137

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: