HIPP Бебешка каша со слива и јаболко 125gr

HIPP Бебешка каша со слива и јаболко 125gr

HIPP Бебешка каша со скива и јаболко 125gr

HIPP Бебешка каша со слива и јаболко 125gr

65 ден

Out of stock

65 ден

HIPP Бебешка каша со скива и јаболко 125gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 022385

Опис

HIPP Бебешка каша со слива и јаболко 125gr

 

HIPP Бебешка каша со слива и јаболко, за бебиња со навршени 4 месеци, подготвено со овошје од органско производство.

 

Состав: Овошје 100% ( сливи 50%, јаболки 50%). Без глутен.

Хип органскиот печат гарантира највисок кавлитет и ги надминува барањата на ЕУ за органски кавлитет. 100 % овошје, без додадени шеќери, шеќерите се природно содржани во состојките, без додадени млечни производи, без додадени ароми, конзерванси вештачки бои , згуснувачки агенси. Ако се одвојува течност на површината Ве молиме промешајте.

 

Начин на употреба: Како десерт или како додаток на кашичка. Потребната количина извадете ја од стакленката, остатокот од кашичката добро затворете го, чувајте го во фрижидер и употребете го до 3 дена од отварањето. Ве молиме користете пластична лажичка. Пред употреба задолжително проверете дека стакленката не е оштетена. Безбедно затворено под вакум , при првото отврање капачето кикнува.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 239/57 кЈ
  • Масти 0,2 gr ( заситени масни киселини 0,0 gr)
  • Јаглехидрати 12,2 gr ( од кои шеќери 11,0 gr)
  • Протеини 0,5 gr
  • Сол ˂ 0,05gr
  • Натриум ˂ 0,02gr

 

Нето: 125g

 

Земја на потекло: Унгарија.

 

Баркод: 9062300140672

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: