HIPP Бебешка каша со кајсија 125gr

HIPP Бебешка каша со кајсија 125gr

HIPP Бебешка каша со кајсија 125gr

HIPP Бебешка каша со кајсија 125gr

65 ден

Има

65 ден

HIPP Бебешка каша со кајсија 125gr

Достапност: Има SKU: 040424

Опис

HIPP Бебешка каша со кајсија 125gr

 

Бебешка каша со кајсија од органско производство, за бебиња со навршени 4 месеци.

 

Состав: Кајсии 46%, вода, шеќер,оризов гриз, скроб од ориз, витамин Ц. Без глутен. Без додадени млечни производи, без додадени ароми, конзервански, вештачки бои , згуснувачки агенси.

Хип органскиот печат гарантира највисок кавлитет и ги надминува барањата на ЕУ за органски кавлитет.

 

Начин на употреба: Како десерт или како додаток на кашичка.

Количината за оброк извадете ја од стакленката , остатокот од кашичката добро затворете го , чувајте го во фрижидер и употребете го до 3 дена од отварањето. Ве молиме користете пластична лажичка .

Пред употреба Ве молиме проверете дека стакленката не е оштетена.

Безбедно затворено под вакум, при првото отварање капачето кликнува.

 

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 291/69 кЈ
  • Масти 0,1 gr ( заситени масни киселини 0,0 gr)
  • Јаглехидрати 16,1 gr ( од кои шеќери 11,2 gr)
  • Белковини 0,4 gr
  • Сол ˂ 0,05gr
  • Натриум ˂ 0,02gr

 

Нето: 125gr

 

Земја на потекло:  Унгарија

 

Баркод: 9062300106081

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: