HEINEKEN Пиво стакло 0.5l

HEINEKEN Пиво стакло 0.5l

HEINEKEN Пиво стакло 0.5l

HEINEKEN Пиво стакло 0.5l

59 ден

Има

59 ден

Достапност: Има SKU: 034956

Опис

HEINEKEN Пиво стакло 0.5l

Секогаш лесно препознатливо – зелено шише, црвена ѕвезда, насмеано “”e””…како поздрав за добредојде од најблискиот пријател. Добро изладено, свежо и со висок квалитет, Heineken уште од 1873.

Високиот квалитет на пивото е постигнат со тоа што ги содржи најдобрите природни состојки и е плод од комбинацијата на традиционалното пивско мајсторство и модерната технологија.

Состав:вода, јачменов слад, природна арома, екстракт од хмељ.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: