Хаклбери Фин

Хаклбери Фин

Хаклбери Фин

250 ден

Има

250 ден

Достапност: Има SKU: 4410570-NDV

Опис

Романот изобилува со хумор, но и со иронија, а дијалозите ги водат Хак и неговиот пријател Џим, треба да ни покажат какви треба да бидеме едни кон други и како навистина да го живееме животот. Писателот Марк Твен преку пријателството на Хаклбери и Џим како да сака да ни го претстави размислувањето за животот виден од перспектива на едно дете, надминувањето на предрасудите кои ги имал кон робот Џим и најважно од се пријателството, безусловното пријателство со човекот кој има друга боја на кожата, а кој е ист како него – човек.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: