ГЕОМЕТРИСКИ СЕТ + ШЕСТАР – БЛИСТЕР

ГЕОМЕТРИСКИ СЕТ + ШЕСТАР – БЛИСТЕР

ГЕОМЕТРИСКИ СЕТ + ШЕСТАР - БЛИСТЕР

ГЕОМЕТРИСКИ СЕТ + ШЕСТАР – БЛИСТЕР

129 ден

Има

129 ден

Достапност: Има SKU: 060480

Опис

ГЕОМЕТРИСКИ СЕТ + ШЕСТАР – БЛИСТЕР

Опис: ГЕОМЕТРИСКИ СЕТ + ШЕСТАР – ПЕЛИКАН наменет за учениците од основно и средно школо.
Сетот се состои од 5 делови: линеар 30цм, триаголник 60°, триаголник 45°, агломер и математички шестар. Направен е од квалитетен и цврст ПВЦ материјал.

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: