FRUCTAL Леден чај од праска 1l

FRUCTAL Леден чај од праска 1l

FRUKTAL Леден чај од праска 1l

FRUCTAL Леден чај од праска 1l

34 ден

Има

34 ден

FRUCTAL Леден чај од праска 1l

Достапност: Има SKU: 015086

Опис

FRUCTAL Леден чај од праска 1l

Опис: Леден чај од праска. Направен од природни состојки и е ниско калоричен пијалак и е  вистински избор за сите консументи кои бараат здраво освежување и оние кои сакаат подолго да уживаат и да се опуштат во времето посветено на себе, време за релаксација и хармонија.

Нето: 1l

Состав: Вода, шеќер, киселини: лимонска киселина, екстракт од црн чај (0,12%), сок од праска (0,1%) од концентрат, природни ароми, регулатор на киселост: натриум цитрати,  антиоксиданс: аскорбинска киселина, екстракт од роза (0,02%).

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: