FRIKOM Замрзната малина 400gr

FRIKOM Замрзната малина 400gr

FRIKOM Замрзната малина 400gr

FRIKOM Замрзната малина 400gr

137 ден

Има

137 ден

FRIKOM Замрзната малина 400gr

Достапност: Има SKU: 026985

Опис

FRIKOM Замрзната малина 400gr

Oпис: Малината потекнува од југоисточна Европа и може да се пронајде во шумските подрачја како растеније кое никнува само.Денес малината се почесто се одгледува во градините на љубителите на ова неодоливо овошје.Со единствениот освежувачки вкус,воодушевува во сите облици,па е незаменлива состојка на вкусни десерти.Ова овошје е познато по високиот процент на C витамин кој го содржи и по благотворното дејство на антиоксиданс.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 400gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: