FILA Ладно цедено сончогледово масло 0.5l

FILA Ладно цедено сончогледово масло 0.5l

FILA Ладно цедено сончогледово масло 0.5l

FILA Ладно цедено сончогледово масло 0.5l

103 ден

Има

103 ден

Фила ladno cedeno soncogledovo maslo 0.5l

 

Достапност: Има SKU: 012444

Опис

FILA Ладно цедено сончогледово масло 0.5l

 

Природно исцедено нерафинирано масло добиено со традиционална постапка на ладно цедење на семки од сончоглед.

Не содржи конзерванси ниту адитиви.

 

Состав: 100 % сончогледово масло.

 

Се користи како масло за готвење, пржење, за салати,преливи,мајонези,супи,варива исл.

 

Просечни нутритивни  вредности на 100 g

  • Енергетска вредност: 3700 кЈ
  • Масти: 100 gr (од кои заситени 5 gr, полизаситени7 gr, монозаситени 80 gr )
  • Јаглехидрати: 0 gr (од кои шеќери 0 gr )
  • Протеини: 0 gr
  • Витамин Е 30 mg

 

Нето: 0.5l

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5319990885029

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: