FANTAZIA Мешавина од брусница 340gr

FANTAZIA Мешавина од брусница 340gr

FANTAZIA Мешавина од брусница 340gr

106 ден

Out of stock

106 ден

FANTAZIA Мешавина од брусница 340gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 064655

Опис

FANTAZIA Мешавина од брусница 340gr

Опис: Мешавина од брусница. Палетата на слатки мешавини за подготовка на десерти е направена врз основа на селекција од најбараните и најпрепознатливите вкусови согласно желбите на потрошувачите. Оваа палета содржи избор за секого, за секоја генерација, од мафини, колачи и брауни, па се до палачинки, вафли и брауни. Од вкусови препознатливи за сите генерации до вкусови типични за времето во кое живееме.

Состав: 280g мешавина за тесто, 40g какао лушпи, 12 хартиени калапи.

Нето: 340gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: