FANTA SHOKATA 1.25l

FANTA SHOKATA 1.25l

FANTA SHOKATA 1.25l

60 ден

Има

60 ден

Достапност: Има SKU: 039285

Опис

FANTA SHOKATA 1.25l

Опис: Fаntа е синоним за најдобрата забава во повеќе од 190 земји во светот!

“Уживај во освежувачкиот вкус на бозел на Fanta Shokata. Изненадувачки вкус кој те инспирира да ја истражиш неверојатната авантуристичка страна на светот.

Cool сино шише и неодолив летен вкус! ”

Состав: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, Е296 и Е576,
ароми (вклучувајќи и арома на бозел), конзерванс Е202, стабилизатор Е414, Е445, засладувачи Е950, Е955, антиоксиданс Е300.

Нутритивни ведности:

Енергија: 120 kJ/28 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 6.8 g
од кои шеќери: 6.8 g
Протеини: 0 g
Сол: 0.03 g

Нето: 1.25l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: