FANTA Портокал лименка 330ml

FANTA Портокал лименка 330ml

FANTA Portokal limenka 330ml

FANTA Портокал лименка 330ml

25 ден

Има

25 ден

Достапност: Има SKU: 011866

Опис

FANTA Портокал 330ml

Опис: Fаntа е синоним за најдобрата забава во повеќе од 190 земји во светот!
Секогаш полна со изненадувања, Fаntа е суштински дел од секој ден и состојка на незаборавни моменти поминати со твојата кул екипа!

Состав: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, екстракт од цитрусно овошје,
природна арома од портокал со други природни ароми, конзерванс Е202, антиоксиданс Е300, боја Е160а, стабилизатор Е412.

Нутритивни вредности:

Енергија: 157 kJ/37 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 9,0 g
од кои шеќери: 9,0 g
Протеини: 0 g
Сол: 0 g

Нето: 330ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: