FANT За ќебапи и плескавици 40gr

FANT За ќебапи и плескавици 40gr

FANT За ќебапи и плескавици 40gr

FANT За ќебапи и плескавици 40gr

58 ден

Има

58 ден

Достапност: Има SKU: 012770

Опис

FANT За ќебапи и плескавици 40gr

Опис:  Мешавина за подготовка на ќебапчиња и плескавици.Дехидриран производ за подготовка на 500g мелено месо.

Нето: 40gr

Состав: Сушен кромид, готварска сол, презла (пченично брашно, квасец, сол) лук, пченкарно брашно, јајца во прав, подобрувач на вкус(монотариум глутамат), црн бибер, слатка

зачинета пиперка, пченкарен скроб, мајоран, палмина маст.Може да содржи млеко и целер.

Употребливо до:  Означено на пакувањето.

Земја на потекло:  Хрватска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: