EVROPA Наполитанка јадран 200gr

EVROPA Наполитанка јадран 200gr

EVROPA Наполитанка јадран 200gr

50 ден

Има

50 ден

EVROPA Напоитанка јадран 200gr

Достапност: Има SKU: 021456

Опис

Опис: EVROPA Наполитанка јадран.

Вафел производ со млечен и какао крем.

Состав: Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), млеко во прав (14% во кремот), сурутка во прав, какао прав со смалени масти (5% во кремот), скроб, емулгатор:  соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е 450, сол, арома: ванилин.

Може да содржи трагови од лешник.

Нето: 200gr

Употребливо до:  Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: