EVROPA Наполитанка чоколадна 500gr

EVROPA Наполитанка чоколадна 500gr

EVROPA Наполитанка чоколадна 500gr

EVROPA Наполитанка чоколадна 500gr

185 ден

Има

185 ден

EVROPA Наполитанка чоколадна 500gr

Достапност: Има SKU: 027368

Опис

EVROPA Наполитанка чоколадна 500gr

Опис: Evropa чоколадирани наполитанки. Чоколадиран вафел производ со крем од лешници.

Состав: Чоколада 33% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и  Е 476, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.), шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), какао прав со смалени масти(7%), сурутка во прав,  млеко во прав, скроб, емулгатор: соин лецитин, средство за нараснување: Е 450 и Е 500, сол, арома. Може да содржи трагови од лешник.

Нето: 500gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: