EVA Туна ситно сецкана во масло 160gr

EVA Туна ситно сецкана во масло 160gr

EVA Туна ситно сецкана во масло 160gr

66 ден

Има

66 ден

EVA Туна ситно сецкана во масло 160gr

Достапност: Има SKU: 032158

Опис

EVA Туна ситно сецкана во масло 160gr

 

Парченца туна во растително масло

 

Состав: Туна 70 %, соино масло 29%, кујнска сол.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1661 КЈ
  • Масти 38 gr ( од кои заситени 7.1 gr );
  • Јаглехидрати 0;
  • Протеини 15 gr;
  • Сол 1.0 gr;

 

Нето: 160 gr

 

Земја на потекло: Тајланд

 

Баркод: 3850104267031

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: