EVA Туна сецкана во масло 160gr

EVA Туна сецкана во масло 160gr

EVA Туна сецкана во масло 160gr

96 ден

Има

96 ден

Ева tuna seckana vo maslo 160 gr

Достапност: Има SKU: 022728

Опис

EVA Туна сецкана во масло 160gr

 

Туна парченца во растително масло

 

Состав: Туна 70%, соино масло 27%, кујнска сол.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1749 КЈ
  • Масти 39 gr ( од кои заситени 4.8 gr );
  • Јаглехидрати 0;
  • Протеини 18 gr;
  • Сол 0.85 gr;

 

 

Нето: 112 gr

 

Земја на потекло: Тајланд

 

Баркод: 3850104231513

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: