EVA Харинга филети во сос од домат 170gr

EVA Харинга филети во сос од домат 170gr

EVA Харинга филети во сос од домат 170gr

EVA Харинга филети во сос од домат 170gr

ден

Out of stock

ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 030698

Опис

EVA Харинга филети во сос од домат 170gr

 

Опис: EVA Харинга филети во сос од домат.

Состав:харинга 60%, сос од домати 40% (вода, концентрат од домати 12%, шеќер, оцет, модифициран пченкарен скроб, кујнска сол, масло од маслодајна репка, згуснувачи (гуар гума, ксантан гума), сушен кромид, арома.

Може да содржи пченица, семе од синап, јајца, млеко, целер и соја.

Нето: 170gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Полска

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: