EVA Харинга филети во растително масло 170gr

EVA Харинга филети во растително масло 170gr

EVA Харинга филети во растително масло 170gr

EVA Харинга филети во растително масло 170gr

77 ден

Има

77 ден

Ева haringa fileti vo rastitelno maslo 170gr

Достапност: Има SKU: 028823

Опис

EVA Харинга филети во растително масло 170gr

 

Харинга филети со кожа во растително масло

 

Состав: Харинга 70%, масло од маслодајна репка 28%, кујнска сол.Може да содржи пченица, семе од синап, јајца, млеко, целер и соја.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1365 КЈ
  • Масти 30 gr ( од кои заситени 2.9 gr );
  • Јаглехидрати 0;
  • Протеини 15 gr;
  • Сол 0.75 gr;

 

 

Нето: 170 gr

 

Земја на потекло: Полска

 

Баркод: 3850104043338

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: