Eucerin pH5 Лосион за тело (100ml)

Eucerin pH5 Лосион за тело (100ml)

Eucerin pH5 Лосион за тело 100ml

Eucerin pH5 Лосион за тело (100ml)

ден

Out of stock

ден

Достапност: Нема на залиха SKU: ECRN-52

Опис

Сувата, чувствителна кожа лесно се иритира под влијание на околната средина, што ја прави уште почувствителна. Лесниот хидратант не е доволен за да ѝ ја намали чувствителноста .

Eucerin pH5 Лосионот е нежен, но ефикасен хидратант за тело, специјално разработен за сувата, чувствителна кожа на телото да ја направи поотпорна и помалку чувствителна. Уникатниот систем за балансирање на pH на Eucerin, pH5 Balance System, содржи pH5 цитратен пуфер, за да ја обнови и одржи оптималната рН на кожата. Лосионот за тело содржи и декспантенол, активна состојка позната по своето регенеративно дејство.

Користете го секојдневно за долготрајна заштита и мека, мазна кожа. Eucerin pH5 е погоден за деца и возрасни.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: