EUCERIN Лосион за заштита од сонце и контрола над фотостареењето со SPF50+ (150ml)

EUCERIN Лосион за заштита од сонце и контрола над фотостареењето со SPF50+ (150ml)

Eucerin Лосион за заштита од сонце и контрола над фотостареењето со SPF50+ 150ml

EUCERIN Лосион за заштита од сонце и контрола над фотостареењето со SPF50+ (150ml)

ден

Out of stock

ден

Достапност: Нема на залиха SKU: ECRN-108

Опис

Намена:
• Помага за превенција од фотостареење
• Видно помага за намалување на трагите на стареење на кожата.
• Водоотпорен, брзо се впива.
• Не остава лепливи траги на кожата.
• Дерматолошките иследувања ја докажуваат подносливоста од чувствителната кожа.
Активни состојки:
• ANTI STAINS AFTER WASH: помага да се намали интензитетот на дамките на алиштата од производите за заштита од сонце при перење
• ADVANCED SPECTRAL TECHNOLGY комбинира УВA/УВБ филтри за висока УВ заштита и ликохалкон А, а помага за неутрализирање на слободните радикали од УВ и ВЕВС (високоенергетската видлива светлина).

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: