ESSE Ајвар благ 550gr

ESSE Ајвар благ 550gr

ESSE Ајвар благ 550gr

ESSE Ајвар благ 550gr

209 ден

Има

209 ден

Есе ajvar blag 550 gr

Достапност: Има SKU: 072221

Опис

ESSE Ајвар благ 550gr

 

Состав: Печена пиперка (95%), сончогледово масло, сол, шеќер, оцетна киселина.Пастеризиран. Без додадени конзерванси.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  146 КЈ;
  • Масти 9.32 gr ;
  • Јаглехидрати 12.95 %( од кои шеќери 1.89 %);
  • Протеини 1.53  %;
  • Сол 1.69 gr;

 

Да се чува на ладно и темно место.

 

Нето: 560 gr

 

Земја на потекло: Косово

 

Баркод: 531991910317

 

1 коментар/и за ESSE Ајвар благ 550gr

  1. 5 out of 5

    Saso

    Preubav ajvar top e probano i mislam deka zasluzuva odlicna ocenka


Внесете коментар и оценка

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: