ELITA Каламата маслинка без семка 700gr

ELITA Каламата маслинка без семка 700gr

ELITA Kalamata maslinka bez semka 700gr

ELITA Каламата маслинка без семка 700gr

198 ден

Има

198 ден

Елита Kalamata maslinka bez semka 700 gr

Достапност: Има SKU: 400011

Опис

ELITA Каламата маслинка без семка 700gr

 

Пастеризиран производ.

 

Состав: Каламата маслинка, вода,сол,винска киселина и маслиново масло.

Предупредување: Овие маслинки се машински обезкостени , номоже да содржат делови од коски.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  699 КЈ;
  • Масти 15.7 gr ( од кои заситени 2 gr );
  • Јаглехидрати 0 gr
  • Протеини 0.7 gr;
  • Сол 2.7 gr;

 

Да се чува на ладно и суво место во оригиналната амбалажа и течност.

 

Нето: 700 gr

 

Земја на потекло: Грција

 

Баркод: 5202429104269

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: